Győrújbaráti tábor

Nyári Nemzetközi Kézilabda Torna, Banyoles (Spanyolország) 2011

Hosszú útra indultunk június végén kézilabda csapatainkkal. Spanyolország felé az első megállónk Monte-Carlóban volt. Nagy élmény volt a Cousteau Múzeum, a Katedrális, a Hercegi Palota, a Casino, a Forma-1-es pálya nyomvonala, a luxus autók és hajók látványa. Másnap reggel már Banyolesben pakoltunk és fürödtünk a helyi tóban (ahol a barcelonai nyári olimpiai játékok evezős versenyei is zajlottak). Másnap Barcelonába látogattunk, ahol megnéztük a több mint 100 éve épülő Sagrada Familia székesegyházat, a Katedrálist, a Nou Camp Stadiont, ahol a BL serleget is láthattuk, végigsétáltunk a híres Ramblán. A kézilabda tornán a lányok 1., a fiúk 3. helyezést szereztek, a legjobb kapus díjat Wéninger Alexa nyerte el. Szép élményekkel búcsúztunk Banyolestől és vendégszerető spanyol barátainktól. Hazafelé Montpellier-ben álltunk meg és sétáltunk egy nagyot, valamint Milánoban néztük meg a híres, csupa kőcsipke Dómot, a Scalat (Operaház), a Sforza-kastélyt.